Novinky a aktuality > Odletěl sedmý letoun L410 UVP-E20 od začátku roku
Novinky a aktuality

>> Odletěl sedmý letoun L410 UVP-E20 od začátku roku

Odlet sedmého letounu v letoušním roceV polovině března odletěl do autonomní republiky Komi, ležící v severní části Ruské Federace, již druhý letoun. Je to celkem sedmý letoun od začátku roku, který opustil náš mateřský závod a zamířil ke svému zákazníkovi.  Tento letoun s výrobním číslem 2810 má klasickou kabinu pro 19 cestujících a jako obvykle je vybaven digitální avionikou. Také je u něj možnost rozšířit zavazadlový prostor pomocí posuvné přepážky. Jak upřesnil generální ředitel společnosti Komiaviatrans, letouny budou sloužit pro regionální přepravu cestujících. Mezi některými městy je v tomto regionu až tisícikilometrová vzdálenost.  

 

Na konec dubna 2013 je naplánován odlet třetího letounu pro tuto společnost. Tento letoun již bude víceúčelový a bude využíván jak pro přepravu cestujících tak i jako para a sanitární verze. Víceúčelové letouny jsou přizpůsobeny pro rychlou a snadnou konverzi.

 

Odlet letounu 2815 z 18.2. 2013 do Orenburgu v RFZe sedmi nových letounů, které odletěly z našeho firemního letiště od začátku roku, je jich pět provozováno v Ruské Federaci (Republika Komi a Orenburg) a dva na Slovensku.