Letadlo L 410 UVP-E20 > Charakteristika letadla L 410 > Verze L 410 UVP-E20
Letadlo L 410 UVP-E20

>> Verze L 410 UVP-E20

STANDARDNÍ PASAŽÉRSKÁ VERZE pro 19 cestujících
(s možností rozšíření zavazadlového prostoru)

 

K dispozici je přední (pro 100 kg nákladu) a zadní zavazadlový prostor (pro 150 kg nákladu), který je přístupný z kabiny cestujících. Ke standardní výbavě patří nouzová chemická toaleta v zadní části letounu. 

  

lightbox lightbox


 Volitelné vybavení:

lightbox

   

  • servisní stolky
  • sklopná sedačka pro stevardku
  • LCD obrazovka (32'')
  • DVD přehrávač
  • sluchátka ke každému sedadlu
  • variabilní zavazadlový prostor
  • komfortní chemické WC
  • klimatizace 

 

U standardní sedadlové verze je možnost rozšířit zavazadlový prostor místo posledních dvou nebo čtyř sedaček následovně:

 

  • 17 cestujících a dalších 215 kg nákladu (celkem 365 kg v zadním prostoru)
  • 15 cestujících a dalších 330 kg nákladu (celkem 480 kg v zadním prostoru)

 

lightbox  lightbox

 


VERZE SE SKLOPNÝMI SEDAČKAMI


Sada se sklopnými sedačkami umožňuje snadnou konverzi z pasažérské verze na verzi nákladní. Varianta se sklopnými sedačkami představuje úsporu hmotnosti až 20 kg oproti standardní pasažérské verzi. Náklad je fixován na podlaze systémem sítí.


lightbox  lightbox


LETECKÁ AMBULANCE NEBO ZÁCHRANNÁ SLUŽBA


U letecké ambulance je interiér letounu vybaven šesti lehátky s fixačními pásy. K dispozici je rovněž sklopný stolek se sedačkou pro lékaře a dvě sedačky pro doprovodné osoby. 

 

U rychlé záchranné služby je k dispozici profesionální letecké vybavení včetně operačního stolu, kyslíku, lamp apod. dále úložné prostroy pro zdravotnické pomůcky, sedačku pro lékaře, zdravotnický personál a doprovod.


lightbox  lightbox

 

NÁKLADNÍ VERZE


Nákladní verze letounu umožní přepravit až 1 700 kg nákladu, který lze uskladnit v boxech o celkovém rozměru 4 x 1,08 x 1,5 m. Boxy jsou vybaveny sítěmi a popruhy pro upevnění nákladu.


lightbox   lightboxVERZE PRO VÝSADKÁŘE

 

Demontovatelný parakit se sklopnými sedačkami s bezpečnostními pásy pro 18 výsadkářů, širokými speciálně urpavenými rolovacími dveřmi, externí plošinou pro fotografa a signalizačními světly.

                                   lightbox
lightbox

 

SALONNÍ VERZE


Luxusní design interiéru a široká škála doplňků jako například VIP křesla, minikuchyňka, audiovizuální technika či VIP toaleta umožňují vytvořit skutečně individuální prostředí pro konkrétní potřeby náročnějších klientů.


lightbox  lightbox


FOTOGRAMMETRICKÁ A PATROLOVACÍ VERZE (MPA)


Ve fotogrammetrické verzi je instalována speciální kamera a bublinová okna včetně dodatečné interní palivové nádrže.


MPA verze je využitelná v rámci různých aktivit a misí jako například vyhledávání a záchrana osob, zásah během živelných pohrom, ochrana státní hranice, kontrola znečištění vod apod. Vybavení MPA verze je konfigurováno individuálně podle nasazení letounu pro konkrétní mise a umožňuje širokou škálu detekčních, vyhledávacích, záznamových a pozorovacích funkcí. Mezi používaná zařízení a vybavení patří např. vyhledávací radar, SLAR, FLIR, speciální digitální kamery, skenery a bublinová okna.


lightbox  lightbox