Novinky a aktuality > Budoucí potenciál v Iránu
Novinky a aktuality

>> Budoucí potenciál v Iránu

V úterý 7. února 2017 navštívila naši společnost desetičlenná iránská delegace tvořená ředitelem Úřadu pro civilní letectví a předsedou Státní investiční komise pro letectví Iránské Islámské republiky, panem Adabi a představiteli několika významných obchodních a leteckých společností Iránu, které mají vážný zájem o bilaterální spolupráci s Aircraft Industries.

 

Delegace přiletěla na jednání do Aircraft Industries na pozvání obchodního ředitele Roberta Erharta, který delegaci přivítal a provedl výrobou za přítomnosti hlavního konstruktéra Miroslava Pešáka a vedoucího obchodního oddělení Tomáše Mertla. Během několikahodinového setkání byla podrobně prezentována jak společnost, tak  představen letoun L 410 včetně možností kooperační výroby. Výsledkem jednání je podpis Memoranda o vzájemné spolupráci při prodeji letadel v Iránu, což považujeme za velký úspěch vzhledem k tomu, že patříme mezi první výrobce letadel naší kategorie, kteří tohoto dosáhli. Tato oficiální delegace navazuje na návštěvu obchodního ředitele AI v Teheránu v listopadu 2016, kde jednal o L 410 s potenciálními zájemci. Jednou z priorit pro Aircraft Industries je velmi perspektivní iránský trh, který se pozvolna otevírá a již dnes je silná konkurence mezi výrobci letadel o možnost proniknout na tento nový a bezpochyby velmi zajímavý trh. Delegace projevila o L 410 vážný zájem a lze věřit, že další měsíce tento zájem potvrdí.

 

L 410 je pro Irán velmi vhodný letoun pro spojení větších měst s menšími i ve vzájemném propojení v místech, kde jsou rozsáhlé pouště, či polopouště a chybí rozvitější dopravní infrastruktura.

 

lightbox

 

lightbox lightbox