Novinky a aktuality > Naše společnost se zúčastnila mezinárodní letecké výstavy MAKS 2017
Novinky a aktuality

>> Naše společnost se zúčastnila mezinárodní letecké výstavy MAKS 2017

Ve dnech od 18. do 23. července se letos konal již 13. ročník Mezinárodního veletrhu letectví a kosmonautiky MAKS 2017 na letišti Žukovskij u Moskvy, kde se naše společnost prezentovala v českém pavilonu společně s ostatními českými výrobci již po čtvrté za sebou. V průběhu výstavy náš stánek navštívili zástupci celé řady velkých leteckých společností, například „Sibiřská Logkaja Aviacija“, "Druhá sjednocená letka Archandělska", „Avialesoochrana“, „Jutair“, „Alrosa“, naše partnerské společnosti „Chabarovské aerolinie“, „Orenburg“, „Komiaviatrans“, „Kamčatská letecká společnost“ a také náměstek gubernátora Chabarovského kraje, který se zabývá otázkami letectví.

 

  

 

Na výstavě byla podepsána smlouva na leasing dvou letadel L 410 UVP-E20 mezi Státní dopravní leasingovou společností PАО „GTLK“ a leteckou společností "Sibiřská Logkaja Aviacija". Při podpisu smlouvy byl přítomen gubernátor Magadanské oblasti V.P. Pečonyj, který prohlásil, že vláda Magadanské oblasti přikládá velkou důležitost rozvoji regionální letecké přepravy cestujících a zvažuje možnost zakoupení ještě dalšího letadla L 410 v tomto roce, který by byl provozován dle potřeb Magadanské oblasti.

 

Byla podepsána také dohoda o záměru podepsat smlouvu na leasing dvou L 410 UVP-E20 v roce 2017 (prostřednictvím GTLK) s "Druhou sjednocenou letkou Archandělska". Podpis leasingové smlouvy na tato dvě letadla je plánován na září. Při podpisu dohody o budoucím nákupu byl přítomen gubernátor Archandělské oblasti I.G. Orlov, který ujistil, že bude jejich provoz podporovat. Tato společnost provozuje letouny L 410 ještě z dob SSSR. Její generální ředitel J.E. Davidov již dlouho zvažuje nutnost obnovy letového parku, proto jsme již delší dobu v tomto ohledu společně vyvíjeli úsilí a až teprve v tomto roce se podařilo přesvědčit vládu Archandělské oblasti o nákupu dvou letadel.

 

  

 

Na výstavě naše společnost prezentovala letoun L 410 NG, který byl v tomto roce také součástí letových ukázek. Zkušební pilot Stanislav Sklenář předvedl výborný výkon v podobě vyšší pilotáže s náročnými prudkými náklony. Za zmínku stojí, že právě při jedné z takových ukázek byl podepsán kontrakt mezi PAO „GTLK“ a leteckou společností „Sibirskaja Logkaja Aviacia“. Gubernátor Magadanské oblasti V.P. Pečonyj zveřejnil video této ukázky na svém Instagramu, kde poznamenal: „Dobrý letoun – obnovuji letový park regionu“. Kromě setkání s potenciálními i stávajícími zákazníky, vedli zástupci naší společnosti jednání rovněž s dodavateli komponentů, se zahraničními delegacemi a také s dalšími společnostmi majícími zájem na rozvoji spolupráce s naším závodem. Díky aktivní podpoře provozovatelů vládou RF prostřednictvím činnosti Státní dopravní leasingové společnosti (PAO „GTLK“) kupní síla ruských zákazníků postupně roste. S největším počtem L 410 UVP-E20 v Rusku společnost GTLK nabízí letadla na leasing za výhodných úrokových podmínek, kde záloha a zbytková hodnota letadla po ukončení leasingu činí 0%.     

 

Rosaviacia (Národní agentura pro leteckou přepravu) poskytuje zálohy na dodávky letadel v souladu s Usnesením ruské vlády č. 1212 a poté za účelem financování těchto projektů se již GTLK snaží získat mimorozpočtové prostředky. Především díky tomu již všech 5 letadel L 410 UVP-E20, které GTLK letos nakoupila, již má svého provozovatele.

 

 

V tomto roce Mezinárodní veletrh letectví a kosmonautiky MAKS 2017 slavil své 25. výročí. Naše společnost, která rovněž svým dílem přispěla k rozvoji této výstavy, obdržela ku příležitosti této události pamětní certifikát. Zůstáváme přesvědčeni, že poptávka po našem letadle na ruském trhu každým rokem nadále poroste, protože i přes pokles kupní síly v důsledku obtížné ekonomické situace v Rusku zájem ruských zákazníků o tento letoun nepohasl. Letoun je dobře známý ruským zákazníkům, mají ho v oblibě piloti, provozovatelé i cestující a je rovněž podporován na vysoké státní úrovni.