Novinky a aktuality > Účast na výstavě FIDAE 2018 v Chile
Novinky a aktuality

>> Účast na výstavě FIDAE 2018 v Chile

Jižní Amerika je jednou z ideálních oblastí pro provozování turbovrtulových letounů. To je také důvod proč se naše společnost rozhodla zúčastnit se výstavy FIDAE 2018 v Santiagu de Chile, která je považována za nejvýznamnější veletrh letecké techniky v Jižní Americe. V rámci českého pavilónu byly letouny L 410 UVP E-20 a L 410 NG prezentovány jak státním složkám Chile a okolních zemí, tak i zástupcům leteckých společností na civilním trhu.

 

I přesto, že v současné době jsou v Chile provozovány pouze 2 letouny L 410, zájem o ně je rostoucí, a to především v oblasti jižní části Chile, kde jsou používány hlavně k přepravě turistů a zaměstnanců podniků v odlehlých částech země. Zajímavým trhem pro nás se stává Argentina, odkud bylo na výstavě nejvíce zájemců. Argentinská vláda nedávno podpořila otevření ekonomiky, což pozitivně ovlivnilo růst leteckého sektoru. Díky jednáním na FIDAE 2018 se podařilo navázat spolupráci s významnou argentinskou společností, která nás bude zastupovat při jednáních se státními složkami i civilními provozovateli.

 

Zkušenost z výstavy potvrdila, jak důležité je, aby byl výrobek na jihoamerickém trhu viděn. Odborná veřejnost velmi ocenila naši účast na výstavě a možnost seznámit se s modernizovaným letounem L 410 NG. Většina zájemců projevila přání prověřit jeho kvality prostřednictvím reálné prohlídky a demonstračního letu, což nebylo možno uskutečnit. Přesto proběhlá jednání potvrdila perspektivu prodejů letounů řady L 410 v Jižní Americe.      

 

lightbox  lightbox