L 410 pomáhá během pandemie

Pandemie COVID-19 zasáhla všechny oblasti lidského života, včetně letectví. „V rámci podpory našich provozovatelů jsme zjišťovali, jak zasáhla celá situace je samotné. Potěšilo nás, že naše letouny v době krize pomáhají po celém světě a jsme na to velmi hrdí.“ říká Ilona Plšková, generální ředitelka společnosti Aircraft Industries.

Společnost CAIRE z Francouzské Guyany s L 410 létá vnitrostátní lety požadované státem a nemocnicemi za účelem přepravy personálu Regionální zdravotnické agentury (ARS), zdravotnického vybavení a potravin.

Taktéž letouny L 410 UVP-Е20, patřící společnosti Archangelsk, pomáhají s přepravou materiálu a pacientů, a to jak napříč Archangelskou oblasti, tak i v dalších regionech Ruska.

V rámci spolupráce letecké společnosti SiLA a ruského ministerstva zdravotnictví byla provedena letecká přeprava pacientů s koronavirem, a to ve speciálních izolačních komorách.

Společnost SEARCA, která je největším charterovým přepravcem Kolumbie, zapojila letadla L 410 taktéž do poskytování humanitární pomoci.

Společnost Air-Tec (Mauricius) zapojila svá letadla L 410 do přepravy testovaných vzorků COVID-19 (prováděné podle předpisu pro přepravu nebezpečného zboží) a také pacientů s podezřením na COVID-19, kteří byli přepraveni v souladu s přísnými pokyny Světové zdravotnické organizace.

Nepálská společnost Summit Air s L 410 létala v rámci repatriačních letů a přepravovala cestující z Lukly do Káthmándú. Zahraniční turisté (včetně několika z České republiky) se pak vrátili domů charterovými lety z Káthmándú.

Dopravce z Bosny a Hercegoviny, Icar Air, ve spolupráci se svým zákazníkem přepravil v letounu L 410 do země první testy na COVID-19.

Pozitivní zprávy máme také od našeho dalšího provozovatele: ruská letecká společnost Orenburžje od 1. 6. 2020 plánuje obnovit lety s flotilou L 410, která byla uzemněná v rámci opatření přijatých proti šíření COVID-19. Znovu zavedené lety propojí město Orenburg s Jekatěrinburgem, Ufou a Kazaní.

„Projevila se tady jedna ze základních výhod letounu L 410, a to ta, že je opravdu multifunkční. Všem našim provozovatelům tímto děkuji, za pomoc poskytnutou v celém světe.“ uzavírá ředitelka Plšková.