L 410 NG míří do Senegalu

 L 410 NG má nového zákazníka. Je jím africký Senegal, který si objednal celkem pět strojů, z nichž první dva odletěly z Kunovic 25. března 2024. Pro naši společnost i mateřskou firmu OMNIPOL je to významný milník.

Dnes v 8 hodin ráno odstartovaly první dva letouny na cestu k novému zákazníkovi do Senegalu. Čeká je přes 5000 km dlouhá trasa se čtyřmi mezipřistáními.

Letouny budou létat v barvách tamního největšího státního dopravce Air Senegal. „V loňském roce jsme pronikli s letouny na trhy ve Střední Asii, nově posilujeme také na trzích v Africe,“ říká k úspěchu prezident společnosti OMNIPOL Jiří Podpěra.

A dodává: „Naše letouny mají díky svým specifickým vlastnostem mnoho výhod, a proto věřím, že Senegal bude dalším z mnoha spokojených uživatelů těchto legendárních strojů na africkém kontinentu.“  

Oproti staršímu modelu L 410 UVP-E20 nabízí vylepšené letové parametry a provozní charakteristiky, modernější technologie a inovovanou avioniku. Konkrétně má delší dolet, přepraví také o 500 kilogramů více nákladu. Dvojnásobně byl zvětšen také zavazadlový prostor.  
 
Letoun je kompletně konstruován v Aircraft Industries, na jeho výrobě se podílí 617 českých firem. Jen pro zajímavost – k výrobě jednoho stroje je potřeba 13 000 součástek, 15 000 šroubů, 15 000 metrů kabelů a 180 000 nýtů.