3D prezentace L 410 NG

3D prezentace L 410 NG byla poprvé představena na veletrhu MAKS-2019 v Moskvě, kde se mohli zájemci prostřednictvím dotykové obrazovky a napojení na virtuální realitu seznámit s technickými specifikacemi letounu, jeho možnými variantami a vyzkoušet si, jaké to je být přímo v cockpitu.

Letoun L 410 NG má velký potenciál a je nejnovější verzí letounů řady L 410. V porovnání se svým předchůdcem L 410 UVP-E20 nabízí vylepšené letové parametry a provozní charakteristiky, modernější technologie a inovovanou avioniku. Nová konstrukce křídla s integrální palivovou nádrží má větší objem, a proto umožňuje podstatně delší dolet a vytrvalost. Zásadní je rovněž zvýšení maximální vzletové hmotnosti a užitečného zatížení (payload), díky kterému přepraví L 410 NG o 500 kg více nákladu. Zavazadlový prostor byl zvětšen dvojnásobně, s čímž souvisí prodloužení nosové části letounu. K pohonu nejnovější verze letounů řady L 410 byly zvolené výkonné motory GE H85-200, jejichž velkou výhodou je, že nevyžadují HSI (inspekce spalovací komory) a vrtule AV 725.

L 410 NG si ponechal charakteristické rysy letounu L 410: schopnost vzletu a přistání na krátkých nezpevněných drahách, výborný výkon ve vysokých teplotách a nadmořských výškách, variabilitu vybavení s možností instalace speciálních výměnných sad a vynikající bezpečnost provozu. Tento letoun je typově certifikován leteckými úřady pro: EU (EASA), USA (FAA), Ruská Federace (FATA). Blíž se s L 410 NG můžete seznámit prohlednutím videa 3D prezentace zde:

http://www.let.cz/l410ng#3dpresentation